V torek, 20. maja, je v Slovenskem domu KPD “Bazovica” na Reki potekala prijetna in vsebinsko bogata predstavitev zbornika Slovenski mediji na Madžarskem in Hrvaškem nekoč in danes. O knjigi sta spregovorila in jo predstavila dr. Aleš Gabrič, predsednik Slovenske matice, ter soavtorica dr. Barbara Riman, vodja reške enote Inštituta za narodnostna vprašanja. Na predstavitvi je potekala tudi razprava o izzivih, s katerimi se sooča slovenska skupnost na Hrvaškem, s posebnim poudarkom na manjšinskih medijih ter prisotnosti slovenske manjšine v večinskih (hrvaških in slovenskih) medijih.


