V okviru Inštituta za narodnostna vprašanja deluje specializirani INDOK (informacijsko-dokumentacijski) center s knjižnico, ki predstavljata osrednje središče za zbiranje gradiva o etničnih in manjšinskih študijah v Sloveniji. Celotna zbirka obsega okoli 40.000 enot literature in okoli 180 različnih periodičnih publikacij, kar jo uvršča med bolj bogate in založene knjižnice v državi. Poleg bogate knjižne zbirke, INDOK ponuja uporabnikom tudi kartografsko in časopisno zbirko vseh pomembnejših slovenskih dnevnikov ter tednikov in številnih zamejskih tiskov iz sosednjih držav.
INV v skladu s svojimi trenutnimi kapacitetami uresničuje načela odprte znanosti na področju založništva in digitalizacije arhiva, manj pa na področju raziskovalnih podatkov. Digitalizacija redkih in dragocenih gradiv se je začela v okviru mednarodnega projekta MINDOC (2011–2013). Digitaliziranih je bilo več kot 200.000 strani časopisov in drugih periodičnih publikacij, »izrezanih« več kot 70.000 posameznih člankov, ki se jih je prebralo s programom OCR in bibliografsko obdelavo, nato pa je bilo izbranih 2.000 ključnih člankov, ki so dodatno opremljeni s povzetki v slovenščini in nemščini. Po izteku projekta smo nadaljevali z digitalizacijo zemljevidov iz arhiva INV, nadaljevali smo z arhivom univerzitetnega profesorja dr. Karla Stuhlpfarrerja in arhivom dr. ing. Petra Merkùja. Vsa digitizirana gradiva so opremljena s pripadajočimi metapodatki ter dostopna v digitalnem repozitoriju, katerega vsebina je od konca decembra 2021 dostopna širši publiki na spletni strani indok.si. Trenutno nadaljujemo z digitizacijo starega gradiva v knjižničnem depoju, ki obsega približno 11.000 enot, v glavnem v nemščini, italijanščini, slovenščini in srbohrvaščini, vsebinsko pa pokriva predvsem Slovence v Avstriji in Italiji (tako strokovno kot leposlovno) in zgodovino habsburške monarhije, kraljevine SHS in Italije ter vprašanja meja. Vsebuje tudi gradivo z različnih mirovnih konferenc in stare popise prebivalstva.
Poleg dosedanjega članstva v konzorcijih (COSEC – EBSCOhost, Emerald in SAGE) smo včlanjeni v Scopus za Slovenijo. Publikacije INV-ja so vključene v dLib in Biblos. Pridruženi smo projektu DiRRos. Manjši del raziskovalnih podatkov smo predali ADP.